«

»

Lut 27

Wydrukuj to Wpis

Wycieczka do Muzeum Dobranocek i Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie

27 lutego grupa starszaków wraz z Siostrą i paniami wybrała się na wycieczkę. Tuż po 8.00 wyruszyliśmy spod przedszkola a pierwszym punktem programu były warsztaty oraz zwiedzanie muzeum. Na miejscu powitały nas panie przewodniczki i zaprosiły do sali multimedialnej na zajęcia „Zimowa przygoda”, podczas których bawiliśmy się kolorami, rozmawialiśmy o ulubionych bajkach
i przywitaliśmy się z Misiem Uszatkiem. Ciekawym przeżyciem był udział w konkursie „Kto pierwszy ten lepszy”, podczas którego sprawdziliśmy naszą wiedzę o bajkach i bajkowych bohaterach. Na koniec warsztatów oglądnęliśmy przygody Baltaza Gąbki. Po zajęciach zjedliśmy drugie śniadanie: drożdżówkę, następnie wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy muzeum, gdzie wśród eksponatów odszukiwaliśmy bohaterów znanych nam bajek.

Po zajęciach i zwiedzaniu Siostra Renata zaprosiła wszystkich na pierogi ruskie i pyszny kompocik do pobliskiej jadłodajni. Po obiedzie wyruszyliśmy do Centrum Zabaw „Fantazja”, by poszaleć na dmuchanym zamku oraz w małpim gaju. Dla chętnych było mini boisko do piłki nożnej, mnóstwo zjeżdżalni i kącików zabaw. Po atrakcjach napiliśmy się wody i zjedliśmy banany.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i czas naszej zabawy również minął. Pełni radości i uśmiechu wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której niektóre przedszkolaki zrobiły sobie drzemkę.

Serdecznie dziękujemy Siostrze Renacie za organizację wycieczki i pokrycie kosztów autokaru, przewodnika w muzeum oraz pobytu
w Centrum Zabaw „Fantazja”.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2020/02/27/wycieczka-do-muzeum-dobranocek-i-centrum-zabaw-fantazja-w-rzeszowie/