«

»

Sty 20

Wydrukuj to Wpis

Dzień Babci i Dziadzia

„Błogosław Boże Babci i Dziadkowi.
Spraw, aby byli weseli i zdrowi.
Pragnę ich zawsze kochać i szanować
i wszystkim, co robię ich serca radować”

 

20 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadzia. Spotkanie rozpoczęło się od powitania miłych gości przez Siostrę Dyrektor, która złożyła życzenia oraz zapewniła o codziennej modlitwie za Babcie i Dziadków w przedszkolnej kaplicy.
Po krótkim wstępie młodzi aktorzy przypomnieli historię Bożego Narodzenia odgrywając jasełka. Drodzy goście pełni przejęcia oglądali tańce i śpiewy anielskie, pokłon pasterzy i Trzech Króli, ludzi różnych zawodów oraz wierszyki najmłodszych dzieci. Po jasełkach przedszkolaki zatańczyły taniec góralski, taniec nowoczesny oraz „Wiewióreczkę”.
Po pierwszej części występów mili goście zostali zaproszeni na jadalnię, na poczęstunek: ciasto upieczone przez rodziców oraz kawę
i herbatę. Po poczęstunku dzieci poprzez wiersze i piosenki wyraziły miłość i wdzięczność wobec babć i dziadków oraz wręczyły upominki.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2020/01/20/dzien-babci-i-dziadzia/