«

»

Gru 12

Wydrukuj to Wpis

Laboratorium Małego Chemika „Zabawy chemiczne”

W czwartek 12 grudnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Laboratorium Małego Chemika „Zabawy chemiczne”.

Czas eksperymentów dzieci spędziły na tworzeniu różnokolorowych substancji. Poznały różne wskaźniki alkacymetryczne, a także kolejne naczynia i urządzenia laboratoryjne. Przedszkolaki samodzielnie wprowadzały substancje do probówek. Poznawały także czym jest pH i sprawdzały odczyny wielu roztworów wodnych. W probówkach dzieci rozpuszczały różne substancje i używając wskaźnika tworzyły paletę barw. Sprawdzały także czy cytryna, proszek do prania, mleko mogą zmienić barwę. Na koniec dzieci badały kolorową matę pochłaniającą kolorową wodę.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/12/12/laboratorium-malego-chemika-zabawy-chemiczne/