«

»

Gru 05

Wydrukuj to Wpis

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził szczególny i wyczekiwany przez dzieci gość- Święty Mikołaj, który zaparkował swoje sanie
i renifera na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci z przyklejonymi do szyby nosami wypatrywały świętego i zaprosiły do środka. Siostra Renata wprowadziła gościa do przedszkola.
Najpierw swoje spotkanie miały maluszki, które zaprosiły Świętego Mikołaja do zabawy przy wesołych melodiach, oczywiście powiedziały wierszyk i śpiewały piosenkę. Święty Mikołaj był bardzo wzruszony powitaniem dzieci i wspólną zabawą a w nagrodę podarował wspaniałe prezenty.
Po maluszkach swój czas z Mikołajem miały starszaki. Tym razem Święty Mikołaj chciał sprawdzić co też starszaki umieją. A umieją już bardzo dużo. Dzieci pokazały, że potrafią uważnie słuchać i rozwiązywać zagadki, potrafią liczyć, znają cyfry oraz głoskują i czytają wyrazy. Oczywiście Święty Mikołaj bawił się z dziećmi w figury, robił śmieszne miny oraz przeczytał fragment opowieści „Pomocnik Świętego Mikołaja”, której głównym bohaterem był Anioł Stróż. Święty Mikołaj w nagrodę za wspaniale wykonane zadania wręczył wszystkim dzieciom prezenty, nie zapomniał także o Siostrach i paniach. Dzieci zaprosiły Świętego Mikołaja do przedszkola za rok
i obiecały być grzeczne.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/12/05/spotkanie-ze-swietym-mikolajem/