«

»

Lis 08

Wydrukuj to Wpis

Dzień Niepodległości

W piątek 8 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji starszaki przygotowały uroczystą akademię dla rodziców. Dzieci- mali patrioci przypomnieli historię Polski od czasów zaborów aż do dnia 11 listopada, kiedy to nasz kraj z niewoli się wyzwolił. Na sali słychać było donośny śpiew pieśni patriotycznych oraz odbyło się uroczyste zaśpiewanie Hymnu w postawie na baczność. Zwieńczenie apelu to wykonanie kujawiaka- tańca narodowego.
Po występie Siostra Dyrektor zaprosiła wszystkich do modlitwy w intencji ludzi- patriotów, którzy dzielnie walczyli w obronie naszego kraju.

Rodzice gromkimi brawami podziękowali za piękną lekcję historii.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/11/08/dzien-niepodleglosci/