«

»

Paź 31

Wydrukuj to Wpis

Bal świętych

W Wigilię dnia Wszystkich Świętych tj. 31 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych. Siostra Renata przebrana za anioła zaprosiła wszystkie dzieci do nieba, a w niebie odwiedziliśmy świętych naszych patronów, którzy przypomnieli nam co trzeba robić, aby otworzono nam bramy niebios. Święty to człowiek, który pamięta o Panu Bogu w modlitwie, robi dobre uczynki, odwiedza Pana Jezusa w świątyni, dba o piękny świat i na jego buzi zawsze gości uśmiech. Wspólna zabawa przy piosence Arki Noego „Święty uśmiechnięty” przypomniała nam, że każdy z nas może być świętym.

Następnie Siostra Renata zwróciła uwagę dzieci na postać Wielkiego Jana Pawła II. Przedszkolaki doskonale pamiętają, że Jan Paweł II otrzymał na chrzcie imię Karol, że urodził się w Wadowicach, lubił grać w piłkę a także w dzieciństwie psocił i dokazywał. Karol Wojtyła był miłośnikiem teatru, uwielbiał wędrować po górach oraz jeździć na nartach a jego ulubionym ciastem były kremówki.

Kolejnym punktem dnia były urodzinki przedszkolaków. W tym dniu jubilatami byli: Antoś, Amelka T., Artur Sz., Emil, Lilka oraz Milenka P.

DSCN9697Jubilaci zdmuchnęli świeczki oraz otrzymali od Siostry Renaty książeczki i maskotki. Po życzeniach przedszkolaki na jadalni smakowały tort oraz owoce przyniesione przez rodziców. Po smakołykach nastał czas tańców i zabaw.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/10/31/bal-swietych/