Paź 23

Światowa Niedziela Misyjna i Różaniec przedszkolaków w intencji misji

W dniu 20 października w niedzielę obchodziliśmy Światową Niedzielę Misyjną w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, ogłoszonym przez papieża Franciszka. Przypomina nam  ona, że nieustannie i wytrwale należy głosić dobrą nowinę o zbawieniu, że wszyscy jesteśmy do tego powołani.

W tym szczególnym dniu dzieci z naszej Ochronki i ze Szkoły Podstawowej pod opieką s. Renaty i s. Haliny uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii modląc się za misjonarzy i misjonarki. Dzieci na liturgię przyszły przebrane w stroje z krajów misyjnych. Dziewczynki
z DSM śpiewały piosenki w różnych językach, a dzieci przedszkolne niosły do ołtarza dary, które były symbolem pomocy misjom przez modlitwę i materialne wsparcie.

We wtorkowy wieczór tygodnia misyjnego wszystkie przedszkolaki w strojach misyjnych wspólnie z  siostrami, nauczycielami
i rodzicami prowadziły modlitwę różańcową w intencjach misyjnych. Na początku nabożeństwa dzieci otrzymały różańce misyjne zakupione przez s. Renatę, które zostały poświęcone przez kapłana.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za włączenie się w modlitwę różańcową i przygotowanie misyjnych strojów dzieciom.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/10/23/swiatowa-niedziela-misyjna-i-rozaniec-przedszkolakow-w-intencji-misji/