«

»

Paź 23

Wydrukuj to Wpis

Laboratorium Małego Chemika

23 października w naszym przedszkolu odbywały się zajęcia z cyklu „Laboratorium Małego Chemika”. Podczas zajęć ubrani w białe fartuszki byliśmy gotowi by badać i doświadczać ciekawych zjawisk fizycznych. Podczas warsztatów zrobiliśmy ciekawe, kolorowe mikstury. Łącząc różne substancje udało nam się spowodować samoistny ruch w naczyniu, mikstura zaczęła rosnąć, przesuwać się do góry i wydostać się z naczynia. Poznaliśmy nazwy różnych szkieł, naczyń i urządzeń laboratoryjnych. Zaobserwowaliśmy jakie tempo
i intensywność mają podobne reakcje chemiczne. Podczas zajęć udało nam się spowodować ruch kolorowych kul, a także brązowych
bąbelek w naczyniu. Nasze nosy miały trudne zadanie, musiały odkryć co skrywa się w kolejnych
pojemnikach. A dzieciaki intensywnie zastanawiały się i wymyślały przyczyny i skutki poszczególnych etapów reakcji chemiczny.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/10/23/laboratorium-malego-chemika/