«

»

Wrz 17

Wydrukuj to Wpis

Dzień Przedszkolaka

„Wszyscy swoje święto mają,

tańczą, skaczą i śpiewają.

Przedszkolaki przykład dają

i też swoje święto mają.

Ogród pięknie przystroimy,

sto balonów wypuścimy.

Będzie to wiadomość taka,

że dziś Święto Przedszkolaka”.

 

17 września 2019r w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Przedszkolaka. Siostra Renata z tej okazji przygotowała dla nas wiele atrakcji. Na wspólne świętowanie zaprosiliśmy  dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek z Tarnowa wraz z Siostrami, paniami
i rodzicami. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od modlitwy przy figurze Św. Józefa- patrona naszej Ochronki. Modliliśmy się o Boże błogosławieństwo w nowym roku przedszkolnym dla wszystkich przedszkolaków i ich opiekunów. Prosiliśmy Pana Boga i bł. Edmunda Bojanowskiego o miłość, radość, zdrowie, szczęście, o opiekę na każdy dzień Aniołów Stróżów oraz uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil. Wszystkie dzieci odmówiły także modlitwę do bł. Edmunda oraz odśpiewały hymn „Święty Józefie Patronie nasz”. 

Po modlitwie każdy przedszkolak otrzymał balonik, by wypuszczone poleciały prosto do nieba do Pana Boga by spełnił nasze marzenia.  

Następnie do piosenki „Jedzie pociąg z daleka” udaliśmy się na ogród, gdzie rozpoczęła się zabawa taneczna, po której przedszkolaki mogły korzystać z dmuchanych zamków, malować buźki i zamieniać się w piękne motylki, biedronki a nawet lwy. Chętne dzieci mogły zrobić sobie tatuaż oraz upleść warkoczyki i wykonać biżuterię. 

Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku: muffinek, gofrów i soczków. A po zabawach na świeżym powietrzu Siostra Renata zaprosiła na pyszną zupkę pomidorową oraz kiełbaskę z grilla. 

Na koniec pobytu w przedszkolu każde dziecko z okazji swojego święta otrzymało słodkości i pamiątkową karteczkę.

Ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

Rodzicom gratulujemy cudownych pociech. 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/09/17/dzien-przedszkolaka-2/