«

»

Cze 17

Wydrukuj to Wpis

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

W dniu 17.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Do tego wydarzenia nasze przedszkolaki przygotowywały się od samego rana z naszym gościem Jasiem Pociechą, który przybliżył dzieciom przypowieść biblijną o perle. W czasie warsztatów przedszkolaki oglądały perły ukryte w muszlach małż, dowiedziały się skąd się one tam wzięły, oraz wyruszyły w morze w poszukiwaniu drogocennych pereł.

Po południu w sali teatralnej zgromadziły się wszystkie przedszkolaki z siostrami i paniami, rodzicami na uroczyste zakończeniu roku przedszkolnego. Na początku siostra dyrektor Renata przywitała wszystkich rodziców i zgromadzonych gości, po czym wśród dzieci pojawił się błogosławiony Edmund Bojanowski- (Jaś Pociecha), który przywitał się z przedszkolakami i rodzicami. Pan Edmund ponownie zaprosił dzieci wraz z rodzicami w rejs po morzu w poszukiwaniu drogocennych pereł. Podczas wyprawy dzieci wraz z rodzicami robiły fale na morzu i stawiały żagle. Każdy przedszkolak szukał muszli ukrytych w morzu i brał tyle ile zmieściło się w dłoniach. Dzieci dzieliły się swoimi skarbami z kolegami, rodzicami, rodzeństwem, siostrami i paniami- gdyż przedszkolaki dobrze wiedzą, że największym skarbem jest Pan Jezus, rodzina, rodzice, a my dzieci- jesteśmy najcenniejszym skarbem dla naszych rodziców. Po wspólnej wyprawie w morze przedszkolaki wraz rodzicami uczestniczyły w zabawach prowadzanych przez naszego gościa. Następnie dzieci z grupy „Promyczków dobra”, które po wakacjach pójdą do szkoły, słowem i piosenką, żegnały się z przedszkolem, dziękowały siostrom i paniom, za opiekę i wychowanie. Dzieci z grupy „Aniołków” żegnały starszaków i wręczyły im niespodziankę, która na pewno przyda się do szkoły, a najmłodsze przedszkolaki żegnały przedszkole na okres wakacji. Na wszystkich przedszkolaków czekała jeszcze niespodzianka od pana Edmunda- bańki mydlane, które wywołany radości na twarzach dzieci i pozytywne emocje. Na koniec uroczystości siostra dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy, oraz Biblię i tornister pyszności dzieciom kończącym nasze przedszkole, wszystkie pozostałe dzieci otrzymały słodkości. Panie z Rady Rodziców podziękowały siostrom i paniom, za opiekę i trud włożony w wychowanie dzieci. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok i życzmy udanych wakacji.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/06/17/zakonczenie-roku-przedszkolnego-2/