«

»

Cze 07

Wydrukuj to Wpis

ZAJĘCIA Z CYKLU LABORATORIUM MAŁEGO CHEMIKA „ELEKTROCUDEŃKA”

W dniu 07.06.2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w ostatnich w tym roku przedszkolnym zajęciach z cyklu Laboratorium Małego Chemika. Podczas zajęć ciekawe działanie urządzeń elektrycznych próbowaliśmy wyjaśnić zaczynając od samego początku. Poznaliśmy czym jest prąd i dzięki temu zrobiliśmy eksperymenty z wykorzystaniem elektronów. Przyczepiliśmy kartkę do ściany bez użycia kleju czy taśmy, trzy sklejone balony zaczęły się od siebie odpychać, pozbieraliśmy kawałki papierków za pomocą plastikowej linijki, cukier został posprzątany za pomocą elektronów. A aluminiowe kulki zaczęły się ruszać, gdy zbliżyliśmy do nich balon. Samodzielnie przesuwające się puszki sprawiły nam nie lada uciechę. Zbudowaliśmy elektromagnes. Przyciągaliśmy metalowe przedmioty dzięki działającej baterii. Niepozorny drucik wykonał dla nas ciekawy taniec dzięki użyciu uporządkowanemu ruchu elektronów. Obserwowaliśmy działanie bączka na specjalnym podeście dostrzegając różnice z podłączoną baterią oraz bez działania prądu. Samodzielnie łącząc druciki sprawdziliśmy działanie brzęczka. Na koniec zajęć otrzymaliśmy dyplomy uczestnictwa za wiedzy zdobywanie i eleganckie zachowanie.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/06/07/zajecia-z-cyklu-laboratorium-malego-chemika-elektrocudenka/