«

»

Cze 07

Wydrukuj to Wpis

TATA OLI I TOMKA CZYTA PRZEDSZKOLAKOM

Przed zbliżającym się dniem taty w dniu 06.05.2019 r. gościliśmy tatę Oli i Tomka, który przeszedł do naszego przedszkola, aby nam poczytać. Włączając się w naszą akcję „Cała Polska czyta dzieciom” pan Dariusz przeczytał nam znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy m. in  „Leń”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”, „Na wyspach Bergamutach”, „Żaba”, „Kwoka”, „Ryby, żaby i rak”, „Kłamczucha”, „Krasnoludki”. Wszystkie dzieci z uwagą słuchały, a niektóre mówiły teksty wierszy z pamięci. Wszystkie czytane wiesze mają myśl przewodnią, niektóre z nich pokazują konkretną cechę, która wyróżnia ich bohatera. Dzieci mogły dostrzec wady i wyciągnąć wnioski z treści utworów, a więc określić, czy cechy bohaterów są pozytywne, czy negatywne. Bardzo dziękujemy panu Dariuszowi za miłe spotkanie.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/06/07/tata-oli-i-tomka-czyta-przedszkolakom/