«

»

Maj 30

Wydrukuj to Wpis

ZAJĘCIA Z CYKLU LABORATORIUM MAŁEGO CHEMIKA „CO SIĘ KRYJE POZA CIEMNOŚCIĄ”

W  dniu 29.05.2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z cyklu Laboratorium Małego Chemika. Podczas zajęć, delikatnie dotknęliśmy fizyki kwantowej. Poznaliśmy czym są i jakie mają zastosowania lasery. W zaciemnionym pomieszczeniu obserwowaliśmy różne kolory laserów. Eksperymenty z laserami wykonaliśmy z największą ostrożnością. Obserwując co się dzieje z laserem w wodzie. Zrobiliśmy roztwór koloidalny i również mogliśmy w dostrzec piękne widowisko. Nad gotującą się wodą widzieliśmy działanie lasera. A butelka działająca jak kran pokazała nam co dzieje się z laserem na strumieniu wody. Poza ciemnością odkrywaliśmy zabarwioną na kolory ciepłą i zimną wodę wsadzoną w specjalny sposób do odpowiednich pojemników. Działanie było zdumiewające i całkowicie odwrotne dla różnych kolorów. Bez użycia siły zgnietliśmy butelkę i na nowa nadaliśmy jej kształt.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/05/30/zajecia-z-cyklu-laboratorium-malego-chemika-elektrocudenka-wyjasnienie-niewyjasnionego/