Maj 30

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA I PRZEDSZKOLNE URODZNKI. SPOTKANIE Z MALTAŃSKĄ SŁUŻBĄ MEDYCZNĄ.

Za nami kolejny dzień wesołego świętowania. 30.05.2019 r. obchodziliśmy go podwójnie, świętowaliśmy Dzień Dziecka oraz przedszkole urodzinki.

W obu grupach wesołe świętowanie rozpoczęło się modlitwą za wszystkie dzieci na całym świecie, oraz za naszych jubilatów w tym szczególnych dla nich dniu.

W grupie młodszej świętującymi byli:

Wiktoria K, Paulinka, Kamil K, Blanka, Igor, Matylda

10

W grupach starszych:

Emilka K, Lena P, Lena B, Amelka Ż, Piotrek, Alan, Patryk T, Patryk G i Kacper.

2

Następnie złożyliśmy naszym świętującym życzenia oraz wręczyliśmy im laurki i książki. Nasi świętujący dmuchali świeczki na urodzinowym torcie myśląc przy tym życzenie, po czym zaprosili nas na słodki poczęstunek- urodzinowy tort, owoce i słodkości przyniesione z domu.

Po słodkich przekąskach na sali czekali na nas – ratownicy z Maltańskiej Służy Medycznej. Nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali nam jak prawidłowo wykonać reanimację, każdy chętny przedszkolak próbował swoich sił – uciskając 30 razy kratkę piersiową fantoma, jak się okazało to nie jest wcale takie proste. Ratownicy pokazali nam sprzęt, którym posługują się na co dzień w swojej pracy, mięliśmy okazję zobaczyć rurkę ustno- gardłowa, worek samorozprężalny, stetoskop, ciśnieniomierz, kroplówkę, miękką szynę oraz bandaże i plastry. Podczas spotkania ratownik medyczny uświadomił nam jakie informacje w razie wypadku powinniśmy przekazać dyspozytorowi dzwoniąc pod numer 999.

Dowiedzieliśmy się również, co trzeba zrobić, aby zostać ratownikiem medycznym. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały na pouczającej lekcję i wręczyły upominek gościom.

Po spotkaniu z ratownikami przeszliśmy do wspólnych  zabaw muzyczno- ruchowych, bawiliśmy się do znanych piosenek dziecięcych „Taniec Mai”, Dwa misie”, Krasnoludki”, „Komar”, „Labado” a także tańczyliśmy różne tańce na gazetach. W przerwie, aby nabrać sił na dalszą cześć dnia częstowaliśmy się pysznymi muf finkami upieczonymi przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Podczas zabaw p. Ania i p. Bożenka  na twarzach chętnych dzieci malowały kolorowe owady i zwierzątka.

Po południu, po pysznym obiedzie, czekała na przedszkolaków jeszcze jedna atrakcja. W sali starszaków każdy z przedszkolaków w specjalnej kasie –otrzymał bilet wstępu do kina na bajkę pt: „Co w trawie piszczy”. Wszystkie dzieci wygodnie usiadły i zajadając popcorn oglądały ciekawe przygody Pasikonika. Przed wyjściem do domu każdy przedszkolak otrzymał upominek od s. Renaty z okazji swojego święta – Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że ten dzień pełen atrakcji na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/05/30/swietujemy-dzien-dziecka-i-przedszkolne-urodznki-spotkanie-z-maltanska-sluzba-medyczna/