Maj 23

WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

W dniu 21.05.2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z siostrami i paniami, udały się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Na miejscu przedszkolaki posiliły się pysznymi bułeczkami, aby nabrać sił na podziemną wyprawę. Po zjechaniu windą w dół, wraz z naszymi przewodnikami zaczęliśmy zwiedzanie kopalni. Na dole jechaliśmy kolejką kopalnianą, cofnęliśmy się w czasie ok. 750 lat i poznawaliśmy historię kopalni. Nasi przewodnicy zapoznali nas z dawnymi narzędziami pracy górniczej, a także dowiedzieliśmy się czym zajmowali się kopacze, kruszacze, nosacze. Podczas przejścia trasą turystyczną oglądaliśmy wykute w soli zręby solne.

Podczas pobytu w kopalni mogliśmy się także pobawić na placu zabaw. Na koniec naszej podziemnej wyprawy doszliśmy do kaplicy św. Kingi- patronki wszystkich górników solnych, w której mogliśmy podziwiać ołtarz, oraz stół ofiarny.

Po wyjeździe na górę zjedliśmy słodkie bułeczki i banany, po czym udaliśmy się do restauracji na pyszny obiad. Zmęczeni i z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do przedszkola.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/05/23/wycieczka-do-kopalni-soli-w-bochni/