«

»

Maj 14

Wydrukuj to Wpis

SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM

W dniu 14.05.2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy sportowca p. Łukasza Prendotę, nauczyciela w – fu , a także trenera Klubu Sportowego „Wolania” w Woli Rzędzińskiej oraz jego ucznia Marcela Mechlę. Pan Łukasz opowiedział nam o korzyściach płynących z uprawiania aktywności fizycznej. Zadawał dzieciom pytania dotyczące wiedzy na temat piłki nożnej. Podczas spotkania dzieci oglądały rożne rodzaje piłek, a także poznały ich przeznaczenie np. piłka nożna, do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego. Nasz miły gość wyjaśnił przedszkolakom czym zajmuje się sportowiec, pokazał medale, statuetki i puchary, które otrzymują sportowcy za swój wysiłek. Pokazał dzieciom strój sportowca oraz szalik kibica, a także proporczyki klubowe, które podarował na ręce s. Dyrektor Renaty. Pan Łukasz zachęcał by dzieci oderwały się od ekranów telewizorów, tabletów i telefonów i podjęły aktywność fizyczną. Uczeń trenera – Marcel pokazał nam kilka trików piłkarskich, a nasze przedszkolaki strzelały karne gole. Sportowiec włączył się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i przeczytał książkę pt: „Zuzia gra w piłkę nożną” Liane Schneider, Evy Wenzel- Burger, która uświadomiła nam, jak ważny może być sport i ile można pokonać trudności ,by stać się profesjonalnym sportowcem. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Łukaszowi i wręczyły upominek, a on podarował przedszkolakom kolorowanki. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za poświęcony czas, cenne rady i mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że po tak ciekawym spotkaniu każdy przedszkolak chętniej będzie uprawiał sporty.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/05/14/spotkanie-ze-sportowcem/