«

»

Maj 01

Wydrukuj to Wpis

SPOTKANIE Z EMOCJAMI

W dniu 30.04. 2019 r. zaraz po obiedzie do sali starszaków zawitali specjalni goście. Wraz z siostrą Pauliną w sali pojawiły się emocje: radość i złość.

Na początku tego spotkania rozmawialiśmy o emocjach, nazywaliśmy emocje, które zagościły w naszej sali. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas odczuwa różne, zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne emocje, tak w domu jak i w przedszkolu.

Po zapoznaniu z gośćmi s. Paulina zgromadzonym w sali przedszkolakom przeczytała opowiadania „Nieśmiała dziewczynka” oraz „Szczęście” z „Bajki na każdy dzień roku”, dzięki którym dowiedzieliśmy się, iż żeby zawrzeć przyjaźń wystarczy mieć trochę odwagi oraz, że szczęście może znaleźć każdy, wystarczy uszczęśliwić jedną osobę by być szczęśliwym. Po wysłuchaniu opowiadań przedszkolaki wraz z naszymi „emocjami” bawiły się przy muzyce w zabawy : „Stary niedźwiedź” oraz „Krasnoludek”.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły naszym gościom mały upominek, a także podziękowały za odwiedziny i włączenie się w akcję „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2019/05/01/spotkanie-z-emocjami/