«

»

Lis 12

Wydrukuj to Wpis

AKADEMIA Z OKAZJI 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

„Dzisiaj wielka jest rocznica- 11 listopada. Tym co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa”. W piękny listopadowy dzień świętując 100- lecie odzyskania Niepodległości spotkaliśmy się o godz. 10.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej by podczas Mszy Świętej dziękować Panu Bogu za dar wolnej Polski oraz wspominać wielkich ludzi, wielkich patriotów oraz tych bezimiennych, którzy wierni słowom „Bóg, Honor, Ojczyzna” walczyli za Polskę. Po Mszy Świętej odbyło się przedstawienie „Jak Panicz Edmund walczył o wolność”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Gospodarza- Księdza Stanisława Szufnary, Matki Prowincjalnej Bronisławy Wieczorek oraz Sióstr Służebniczek, pani Wiesławy Mitery- Przewodniczącej Samorządu Gminy Tarnów, naszych Kochanych Rodziców, członków rodzin i znajomych oraz parafian.

Przedstawienie było piękną lekcją historii. Przybliżyliśmy postać Wielkiego Polaka- Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, który modlitwą i pracą walczył za wolną Polskę. Pomagał dzieciom, sierotom zakładając dla nich Ochronki, założył Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, które służą bliźnim pracując w przedszkolach, szpitalach, domach pomocy, na misjach. Błogosławiony Edmund jest dla nas wzorem do naśladowania, uczy nas bowiem by służyć Ojczyźnie poprzez uczciwość, pracę, poznawanie historii ojczystej, przez życie codzienne i serce czyste.

Serdecznie dziękujemy wszystkich za obecność i wspólne przeżywanie i wspominanie ważnych wydarzeń historycznych. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Roman, Sławomirowi Masło, Gabrysiowi i Szczepanowi oraz Siostrze Halinie wraz z dziewczętami z chórku za oprawę muzyczną. Dziękujemy Kochanym Rodzicom i dziadkom za przygotowane stroje i pomoc.

 

Permalink do tego artykułu: http://www.przedszkolewola.com.pl/2018/11/12/akademia-z-okazji-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske/